Jdi na obsah Jdi na menu
 


Náročná knižní vazba

13. 8. 2013

Stará dobrá vazba na německý/francouzský způsob v provedení celo, nebo polokoženém. Tento typ vazby je velmi pevný, robusní a odolný. Ručně šitý kapitálek je samozřejmoctí. Při provádění výzdoby desek se fantazii meze nekladou.

Toto jsou ukázky vazeb na německý/francouzský způsob:

Sebrané spisy od H. P. Lovecrafta. Na výzdobu desek jsem použil plastiku s vyobrazením sarobylého boha Cthulhu.

h.p.lovecraft-sebrane-spisy.jpg

 

Deník pro náročné pisálky s motivem podzimního listí. Provedení klasická německá vazba polokožená, se složitým papírovým potahem desek.

denik-podzimni.jpg

 

Robert E. Howard, Puritán. Celokožené provedení francouzské vazby, se hřbetem s vystouplými vazy zvýrazněnými zlatými linkami a ražbou na kožených štítcích hnědé barvy.

r.e.howard-puritan.jpg

 

Klasika od Václava Kaplického, Kladivo na čarodějnice, v provedení celokožené vazby na francouzský způsob, zdobená reliefem symbolu čarodějnictví "VIKA", jež je začleněn do hřbetu i obou desek, se zlatou ražbou na hřbetě knihy ve středu motivu.

kaplicky-kladivo-na-carodejnice.jpg

 

Dvě knihy od J. Verna, v provedení polokoženém, s rožky a hřbetem lemovanými koženými proužky, papírové výlepy desek s motivy knih.

j.-verne.jpg

 

Deník Bratrstva oceli. Pro neznalé, motiv reliéfu přední desky převzat z legendární počítačové hry Fallout. Deník je proveden jako celokožená vazba na německý způsob.   

denik-bratrstva-oceli.jpg

 

Kytice od K. J. Erbena v exlusivním provedení v celokožené vazbě na francouzský způsob s aplikací z ručního papíru na přední desce.

k.j.erben-kytice.jpg